شفا دادن آموزش داوطلب کارنامه داوطلبان

شفا دادن: آموزش داوطلب کارنامه داوطلبان آغاز گزینش رشت ازمون کارشناسی ارشد فردا 21 خردادماه مشاورعالی شرکت سنجش آموزش کشور

گت بلاگز اخبار بین الملل کُردها رسما جهت گفت‌وگوی مستقیم و بدون پیش‌شرط با دمشق اعلام آمادگی کردند

رئیس پیشین حزب اتحاد دموکراتیک با اشاره به خیانت آمریکا به کُردها اعلام کرد که این گروه آماده مذاکره با دمشق هست. کما اینکه شورای سوریه دموکراتیک نیز همین مسئله

کُردها رسما جهت گفت‌وگوی مستقیم و بدون پیش‌شرط با دمشق اعلام آمادگی کردند

کُردها رسما جهت گفت وگوی مستقیم و بدون پیش شرط با دمشق اعلام آمادگی کردند

عبارات مهم : ترکیه

رئیس پیشین حزب اتحاد دموکراتیک با اشاره به خیانت آمریکا به کُردها اعلام کرد که این گروه آماده مذاکره با دمشق هست. کما اینکه شورای سوریه دموکراتیک نیز همین مسئله را اعلام کرد.

به گزارش فارس، به محض اینکه آنکارا از «نقشه راه» ترکیه با آمریکا بر سر شهر «منبج» سوریه خبر داد، گروههای کُرد از جمله «حزب اتحاد دموکراتیک» (PYD) جهت مذاکره با دمشق اعلام آمادگی کردند.

«صالح مسلم» مدیر پیشین حزب اتحاد دموکراتیک در گفت وگو با خبرگزاری آلمان تأکید کرد که کاملا و به صورت غیر مشروط آمادگی دارد با بشار اسد مدیر جمهور سوریه ائتلاف کرده و امتیاز دهد؛ از جمله اینکه از رؤیای «رژآوا» دست بردارد. رژآوا نامی است که بر مناطق گسترده ای از شمال و شمال شرق سوریه قرار داده شده است که در تسلط کُردها قرار دارد.

وی راجع به توافقات اخیر آمریکا و ترکیه گفت: «امیدوار بودیم که اوضاع تفاوت داشته باشد، ولی آنچه قرار بود رخ دهد، رخ داد. ما بر تصمیم آمریکا سیطره ای نداریم. آمریکایی ها بر اساس منافعشان تصمیم می گیرند… ما نیز ائتلافهایی داریم که منافعمان آن را تعیین می کند. ما برده یا خدمتکار احدی نیستیم. ما سیاستهای خود را داریم. اگر منافع ما با آمریکاییها باشد با آنان حرکت خواهیم کرد. اگر با روسها باشد با آنان حرکت خواهیم کرد. اگر با نظام [سوریه] باشد با آن حرکت خواهیم کرد».
وی با بیان اینکه هر لحظه کُردها از گفت وگو استقبال می کرده اند، مدعی شد که عوض کردن در لحن بشار اسد، باعث شده است است که کُردها خواستار مذاکره با دمشق باشند.

مسلم با بیان اینکه این گفت وگو بدون پیش شرط خواهد بود، اظهار داشت: «ما خواستار سوریه دموکراتیک هستیم… نامها تفاوتی ندارد. هر چیزی که حقوق کامل دموکراتیک را به ما بدهد برایش تلاش خواهیم کرد».

این مسئول پیشین کُرد با اشاره به سفر یک هیئت معارض به «قامشلی» و دیدار با عربها، کُردها و احزاب معارض و غیر معارض، راجع به خنجر آمریکا به کُردها گفت: «پیشتر توطئه ای علیه عفرین صورت گرفت و به ترکیه تحویل داده شد… الان هم توافق آمریکایی-ترکی بر سر منبج صورت گرفته هست، ولی در منبج شورای مدنی و نظامی دارد و اطمینان داریم که می تواند از خود دفاع کند».

وی در آخر اذعان کرد: «آمریکا از مناطقی که با خون نیروهایمان آزاد کردیم در برابر منافعی که از ترکیه دارد، دست بر می دارد… این ظلم بزرگی بر ماست. همان طور که در عفرین رخ داد… ممکن است که ائتلاف ما فقط با یک حکومت نباشد».
در همین راستا، نهاد موسوم به «شورای سوریه دموکراتیک» منشتر شدن بیانیه ای اعلام کرد که از شروع تأسیس در پی گفت وگو بوده اند و بر این باورند که گفت وگو تنها راهکار بحران سوریه است.

این نهاد اعلام کرد که «به تهدیدها و اتهامات باطل علیه مقاصدمان توجهی نداریم. تلاش خود را جهت مبارزه با تروریسم متمرکز کردیم… و زمانی که دولت سوریه در مذاکره را باز کرد، در موافقت با گفت وگو بدون شرط تردید نکردیم و به اظهاراتی که راجع به دیدار سوریهاست، نگاه مثبتی داریم».

کُردها رسما جهت گفت‌وگوی مستقیم و بدون پیش‌شرط با دمشق اعلام آمادگی کردند

واژه های کلیدی: ترکیه | سوریه | آمادگی | مذاکره | آمریکا | آمریکایی | اعلام آمادگی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog